171 kooperatifin temsilci ve üyeleri katıldı
Reklam

171 kooperatifin temsilci ve üyeleri katıldı

Bakanlığımız tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçileri ile buluştu.

11 Aralık 2019 - 11:08

Söz konusu Fuarı'nın açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Sayın  Ruhsar Pekcan ile 171 kooperatifin temsilci ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fuarda 171 kooperatifin yanı sıra kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, perakende sektörünün temsilcileri ve e-ticaret firmaları da yer aldı. Bakanlığımızca, fuar kapsamında kooperatiflerin perakende sektörünün temsilcileriyle, e-ticaret temsilcileri ve yurt dışından gelen alım heyetleriyle birebir görüşmeleri sağlandı. 

 İlimizi temsilen Fuara S.S. Kirazdağı Yöresel ve Tarımsal Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile S.S. Obruk Süt Ürünleri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi katılarak ortakları tarafından üretilen başta, Coğrafi işaret almış Divle Obruk peyniri olmak üzere, üretmiş oldukları doğal ve yöresel ürünlerin tanıtım ve satışını gerçekleştirmiştir.

Fuara katılan kooperatiflerimizin başkanları Hasan Sarı, Erdoğan Sağkaya ve üyeleri Ticaret İl Müdür Vekilimiz Ayşe Ünal ile birlikte Fuar stantlarını gezerek kooperatifçilik alanında iyi uygulama örneği olmuş kooperatif temsilcileri, perakende sektörünün temsilcileriyle, e-ticaret temsilcileri ve yurt dışından gelen alım heyetleriyle  görüşmelerde bulundular.

Yoğun ilgi gören standımızı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sayın Necmettin ERKAN ziyaret ederek kooperatiflerimizi yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı kutlayarak memnuniyeti dile getirmiştir. 

Fuarda yer alan standımızda İl Müdürlüğümüz ve kooperatiflerimizle İlimizin tanıtımına katkıda bulunmuş ve ayrıca kooperatiflerimiz bu tanıtımla yeni Pazar imkânlarına ulaşarak ortaklarının ürettiği yöresel ve doğal ürünler ile İlimiz ekonomisine katma değer oluşturmuştur.Bu haber 682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..