Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
0-18 Yaş Aile Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

0-18 Yaş Aile Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından Melek Hatun Anaokulu velilerine verilen “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı” tamamlandı.

26 Mayıs 2017 - 10:10

Velilerimize 0-18 Yaş Aile Eğitimi Sertifikaları Verildi.

Programa, Vali Süleyman Tapsız’ın eşi, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Ayşe Tapsız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bayır, İl Milli Eğitim Şube Müdürü H. Hüseyin Oduncu, Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yaşar Göktepe, Karaman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Küçük, akademisyenler, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı.

Aile eğitimi seminerinde, Gelişim dönemleri ve özellikleri İletişim becerileri, iletişim ve ilişki kavramları, Aile içi yaşam döngüsü, Aile içi tutumlar Riskler ve riskler karşısında ailenin yapabilecekleri, Kişilik gelişimi, olumlu davranış kazandırma, Çatışma çözme becerilerini geliştirme,  Geleceği planlamak ve zamanın doğru kullanılması konuları, Okul yaşamı, Kariyer gelişimi, Cinsel sağlık eğitimi, Şiddet, ihmal ve istismar, Özel gereksinimli bireylere duyarlılık geliştirme, aile yapısı ve aile üyeleri arasında iletişimin nasıl kurulması gerektiği konuları ele alındı.

14 hafta boyunca 0-18 Yaş Aile Eğitimi gören velilere sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninde konuşan Tapsız, emeği geçenlere ve katılan annelere teşekkür etti. Babaların da böyle bir eğitim görmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Tapsız, şunları söyledi; “Aslında buradaki aile eğitimi. Keşke imkan olsa babalarda katılsa. Çünkü baba da evde kilit rol oynuyor. Bu eğitimler mesai dışına taşınarak anne ve babalar katılması gerekiyor. Babaları es geçmeyelim. Eğitimlerde konular çok güzel. Çok isabetli konular hakkında eğitimler verilmiş. Hepimizin katılması gereken eğitimler. Hedef kitle çok güzel seçilmiş. Sizlerin katıldığına çok sevindim. Fakat bu eğitimlerin devamı olması gerekiyor katılamayan aileler için. İleriki sezonlarda sertifikalı eğitimler devam eder inşallah.”

Program, toplu fotoğraf ve ikram ile sona erdi.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 2477 defa okunmuştur.
Reklamı Geç